ماگ چیست ؟ راهنمای انتخاب ماگ یا لیوان

نوشته شده توسط gift 2019/05/12 04:13:43 0 نظرات

ماگ یک لیوان سفالی و یا سرامیکی بزرگتر از فنجان است .حجم آن تقریبا دو برابر حجم فنجان یا برابر با 350 میلی لیتر است وعموما دسته دار  است و بیشتر برای نوشیدن مایع های داغ مثل چای ، قهوه ، نسکافه و شکلات داغ استفاده می شود . ویک دلیل دسته دار بودن ماگ هم همین است .

تاریخچه 

پیشینه تولید و استفاده از ماگ به 6000 سال قبل بر می گردد .

ابتدا ماگ های چوبی و سفالی که بعد ها نقش و نگار و یا آثاری بصورت نقش برجسته به آن اضافه شد .

جنس ماگ :

ماگ های چوبی

ماگ های چوبی که در ابتدا با خلاقیت بشر اولیه پا به عرصه ظهور گذاشتند به علت مشکلاتی که داشتند کمتر مورد .  استقبال قرار گرفتند ولی اکنون به جهت زیبایی  دوباره به بازار ماگ ها برگشته اند البته با فرآیند تولید متفاوت

از مشکلات ماگ های چوبی می توان به بوی نامطبوع پس از چندین بار مصرف اشاره کرد 

ماگ های سنگی

ماگ های سنگی هم به همان دوره پیشینیانمان تعلق دارند که مشکلات ماگ های چوبی رو داشتند البته با تولید سخت تر و وزن بیشتر 

ماگ های فلزی

ماگ های فلزی هم  نتونستن جایگزین مناسبی برای ماگ های چوبی و سفالی باشن چون هم سنگین بودن و هم برا نوشیدنی های داغ مناسب نبودن .

البته امروزه با بالا رفتن تکنولوژی و امکان ساخت ماگ دوجداره از جنس استیل ، این جنس ماگ به علت  مقاومت   بالا در برابر   انتقال حرارت به بدنه و دسته گزینه مناسبی بعنوان یک ماگ سفری  پیدا کرده است 

ماگ های پلاستیکی و پلیمری 

مهمترین مزیت استفاده از این ماگ وزن سبک آن  و امکان قراردادن آنها در مایکروویو است . 

ماگ های سرامیکی

یکی از بهترین انواع ماگ ماگ های سرامیکی هست 

ماگ های سرامیکی راحت شسته می شوند بو ندارند ، در مدل ها و طرح های مختلفی و جود دارند برای نوشیدنی های سرد و گرم مناسب هستند و به راحتی می توان آنها را در مایکرو ویو قرار داد .

 

اهمیت انتخاب لیوان و ماگ و مدل و طرح آن 

فرض کنید که در ساحل نشسته ایم ، یا در یک غروب سرد پاییزی در جنگل و کنار آتش ، یا خسته از روزمرگی های زندگی به خانه برگشته و بعد از دوش آب داغ با ماگی که هدیه گرفتیم یا با طرح خاصی سفارش داده و یا خریدیم مشغول خوردن قهوه هستیم ، من فکر میکنم به همان اندازه که خود قهوه ، میزان شیرینی و غلظت و عطر و بوی آن اهمیت دارد به همان اندازه این ماگ هست که به ما لذت می دهد .

میشه عکس یه کاراکتر مورد علاقمون ، یا لوگو شرکتمون ، یا تیم مورد علاقمون روی ماگ باشه . و همچنین جمله ای که همیشه با نگاه کردن به اون انرژی مثبت می گیریم .

در حقیقت هنگام خوردن قهوه شما باید این احساس رو داشته باشید که با گنجینه ای در دستان مشغول نوشیدن قهوه هستید.

از ماگ به عنوان یک سفالینه دکوری در دکوراسیون منزل و محیط کار نیز استفاده می شود . ماگ هایی در طرح های مختلف می تواند در زیبا سازی محیط به ما کمک کند .

کلکسیونر ها نیز معمولا علاقه زیادی به نگهداری ماگ دارند .

ماگ هایی با ابعاد مختلف و طرح و رنگ های مختلف را میتوان در قفسه های این افراد مشاهده کرد .

ماگ یا لیوان به  عنوان یک هدیه کاربردی 

ماگ یا لیوان سرامیکی به عنوان یک هدیه سورپرایزی می تونه انتخاب بشه . از هدیه به یک کودک با چاپ عکس خودش گرفته تا هدیه به یک نوجوان با چاپ لوگوی تیم مورد علاقش و هدیه به پدر با چاپ یه بیت از غزلیات حافظ یا دستنوشته ای زیبا .

با انتخاب ماگ به عنوان یک هدیه لذت نوشیدن در یک گنجینه را به عزیزانتون هدیه کنید .

ارسال یک نظر